Спортски дан у оквиру Дечје недеље

У оквиру Дечје недеље „Шта детету треба да расте до неба“ трећи дан је био предодређен за спортске активности. У спортским активностима учествовали су ученици првог и другог циклуса. Млађи ученици су са својим учитељем и учитељицама уживали у разним занимљивим спортским играма: трчање у џаковима, тркање, прескакање вијаче, гусеница, лимбо, играње лоптом. Ученици другог циклуса су учествовали у фудбалским турнирима, у којима су разреди играли једни против других. Победници турнира су дечаци из осмо један. Данашње спортске активности развијале су такмичарски дух код ученика.

Поред предвиђених спортских игара, поједина одељења су данас имала још неке занимљиве активности. Учитељица Миланка Лукић је са својим другацима украшавала разредни пано са мотивима овогодишње Дечје недеље. Ученици другог циклуса су на часовима ликовне културе цртали радове на тему Дечје недеље. Ученици петог разреда су данас били посебно активни. Они су начасовима математике и биологије код наставница Марије Марић и Валентине Милутиновић кроз игру и креативне идеје допринели јачању другарства. На часу српског језика код наставнице Бојане Симић Туфегџић, петаци су у оквиру наставне јединице „Писмо“ писали писма најбољим друговима и другарицама, која су касније разменили. На часу одељењског старешине, ученици осмо два су са одељењским старешином Иваном Секулић Мазић имали радионицу посвећену Дечјој недељи. Ученици су на балонима исписали поруке пријатељства које су затим бацили са балкона ученицима шестог разреда, развијајући на тај начин другарство.

слике можете видети овде: https://drive.google.com/drive/folders/1Z0-RwLtenwxpUacA2koD7LgIkjAivpsV?usp=sharing