Промоција дечје књиге „Авантура на видику“ књижевнице Биљане Марковић Јевтић

У среду, двадесет четвртог новембра 2021. године, у нашој школи је гостовала књижевница Биљана Марковић Јевтић. Ауторка је кроз интерактивну радионицу ученицима првог циклуса (од првог до четвртог разреда) представила дечју књигу „Авантура на видику“. У средишту збивања ове занимљиве књиге је прича о три миша: о два права и о једном компјутерском. Необична дружина на забаван начин приповеда о важности дружења и игре, али и о значају природе и времена проведеног у њој. Поруку своје књиге ауторка је успешно пренела читањем одабраних делова из књиге, анимацијом луткама и разговором са нашим ученицима.

Биљана Марковић Јевтић је рођена 1971. године и пореклом је из Лајковца. Завршила је педагогију на Филозофском факултету у Београду. Радила је као новинар,  сценариста и уредник на РТС-у. Прошле године је добила престижну награду „Доситејево перо“која се додељује за најбољи дечји роман године, и то за књигу „Навијам за шаптача“. Остала значајна дела су: „Прича из детињства“, „Учење живота“, „Ех, да сам неко други“.

Слике можете видети овде: https://drive.google.com/drive/folders/1PXTXPK7CvNxXv2acA9J7SCf_wqT5g1vX?usp=sharing