Дан посвећен Димитрију Туцовићу

Двадесетог новембра се обележава Дан Димитрија Туцовића. Тај датум је важан за насјерје20. новембра 1914. годинепогинуоДимитријеТуцовић, личност по којој је наша школа добила име. Туцовић је био вођа Социјалистичког покрета у Србији, истакнути теоретичар, уредник часописа и оснивач Српске социјалдемократске партије. Рођен је у околини Златибора, а свој живот је окончао на Враче брду, у околини Лајковца.

Због сложене епидемиолошке ситуације, наша школа је Дан Димитрија Туцовића обележила скромније него претходних година. Преко разгласа су ученици читали историјске текстове о Димитрију Туцовићу и певали пригодне хорске песме. На часовима биологије и математике данас су одржани угледни часови у знак сећања на Димитрија Туцовића. Угледни час из биологије је одржан у шестом разреду кроз обраду еколошких појмова животне средине, станишта и популације на примерима Гостиља и Враче брда. Час математике у осмом разреду протекао је у утврђивању примене једначина у текстуалним задацима у којима су садржане занимљивости из живота Димитрија Туцовића.

Слике можете погледати овде: https://drive.google.com/drive/folders/1IBro278M3WiCaYKQZsTCH8V7hI4bCux_?usp=sharing