„Распоред просторија и уређење стамбеног простора“– угледни час из технике и технологије

С обзиром да су угледни часови обавезан део стручног усавршавања сваког наставника,шестог децембра 2021. године одржан је угледни час из технике и технологије. Светлана Миливојевић, наставница технике и технологије,држала је угледни час у шестом разреду, на тему културе становања: „Распоред просторија и уређење стамбеног простора“. Ученици су на часу сазнали како је човек уређивао животни простор од праисторије до данас – од пећине до модерних станова. У оквиру угледног часа шестаци су имали пројектни задатак – осмишљавање макете једне просторије (радне собе, дечје, дневне, спаваће). Они су макете намештаја правили од разних кутијица, дрвених штапића, картона, а затим све саставили у једну целину и формирали собу по избору. На крају је сваки ученик презентовао свој рад, описујући просторију коју је самостално направио. Час је протекао у радној атмосфери, а зацртани циљеви часа у потпуности су остварени, на задовољство ученика и предметног наставника.

Угледном часу присуствовало је неколико наставницанаше школе, као и стручни сарадници.

Слике можете погледати овде: https://drive.google.com/drive/folders/1M67iw_YDH6H0NzaqKjvS3UQU2mLN7jMu?usp=sharing