Почела Дечја недеља „Шта детету треба да расте до неба“

Овогодишња Дечја недеља одржава се од трећег до деветог октобра 2022. године, под слоганом „Шта детету треба да расте до неба“. Данас је почело њено обележавање са циљем да се скрене пажња јавности на децу и младе, на дете као носиоца права, на потребе деце у породици, друштву и локалној заједници; на дечје право да одраста у добрим условима. Због свега наведеног у нашој школи смо припремили низ забавних и веселих активности. Почетак Дечје недеље на првом месту су обележили ученици првог разреда који су са својим учитељима Биљаном Бајић и Александром Лукићем осликавали школско двориште, пуштали балоне на којима су написане поруке пријатељства, а учествовали су и у украшавању школског паноа. Ученици трећег разреда су под менторством учитељице Наташе Бајић Миливојевић цртали ликовне радове на тему „Шта детету треба да расте до неба“. Учитељице четвртог разреда Даринка Мирић и Биљана Симић Грчић, такође су дале свој допринос првом дану Дечје недеље: цртањем ликовних радова и прављењем заставица са мотивима слогана Дечје недеље и исписивањем Дечјих права. И наше учитељице из подручне школе ИО Доње Јабучје Славојка Туфегџић и Тања Протић,данашњи дан су посветиле осликавању школског дворишта порукамапријатељства, прављењем паноа и заставица са слоганом овогодишње Дечје недеље.

слике можете видети овде: https://drive.google.com/drive/folders/155KtDjCm8vFPJyzfEVHU4BPacDmIv9Og?usp=sharing