Међународни дан борбе против вршњачког насиља

Последња среда у месецу фебруару посвећена је Међународном дану борбе против вршњачког насиља. Обележавање овог дана почело је од 2007. године, када је један дечак из Канаде био изложен ужасном вршњачком насиљу, а све због тога што је носио мајицу розе боје у знак подршке својој мајци, оболелој од рака дојке. Данас је и у нашој школи обележен овај дан у виду занимљивих радионица, ликовних и музичких активности, у којима су учествовали сви ученици од првог до осмог разреда, а у реализацији школског Тима за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања.

Горан Милинчић, директор школе, истакао је овим поводом за локалне медије: „За нашу школу, ово је била само једна у низу превентивних активности коју реализује Тим за заштиту од дискриминације, насиља, злостављања и занемаривања. Надам се да смо сви заједно послали снажну поруку са идејом да насиљу није место у школама, да смо рођени за живот у заједници и ненасилну комуникацију.“

Наши прилози јасно говоре да се насиље по сваку цену мора спречити.