Светски дан здраве хране из нашег угла

1. октобар је означен у Календару јавног здравља као Светски дан здраве хране. Овај дан се по први пут обележава у нашој школи са претензијом да прерасте у традиционалну манифестацију. Циљ обележавања Светског дана здраве хране јесте скретање пажње ученицима на одржавање здравих навика, а то се најбоље показује преко здравог начина исхране. Иницијатор поменуте манифестације је директор школе Горан Милинчић, а руководилац је учитељица другог разреда Биљана Симић Грчић. У организацију овог догађаја укључили су се сви разреди, од првог до осмог, укључујући и издвојена одељења ИО Доње Јабучје и Скобаљ. Великим трудом и залагањем ученика, родитеља, наставног и ваннаставног особља, успели смо да организујемо изложбу здраве хране која се састоји од свежег воћа и поврћа, млечних производа, плаката и рецепата на ту тему. Штандови су били украшени најмаштовитијим креацијама начињеним од воћа и поврћа, што се може погледати у нашој галерији фотографија. Учитељица првог разреда Наташа Бајић Миливојевић је поред богатог штанда са здравом храном припремила са својим ученицима и рецитал на ту тему. Вероучитељ Стефан Ђурић говорио је о манастирској трпези и о посној храни која позитивно утиче на наш дух и тело, а запажена је била и изложба млечних производа коју су припремиле наставнице Валентина Милутиновић и Марија Марић са својим ученицима. Ипак, успешност овогодишње манифестације дугујемо свим учитељицама, наставницима, ученицима и родитељима који су дали свој допринос како би Дан здраве хране у нашој школи био на високом нивоу. Искрено се надамо да ће обележавање Светског дана здраве хране заживети у нашој школи и да ће се дуги низ година неговати.
  1.