Саобраћај у нашем крају – пројектна настава из технике и технологије

Када изађемо из куће, зграде или школе, постајемо активни учесници у саобраћају. Да бисмо се осећали безбедно, потребно је да знамо и поштујемо правила која важе за све учеснике у саобраћају. Поводом тога су се ученици петог разреда у оквиру пројектне наставе из предмета техника и технологија, а под менторством наставнице Светлане Миливојевић, упознали са улогом и значајем саобраћаја у нашем крају. Пројекат „Саобраћај у нашем крају“ заснован је на идеји да се ученици кроз занимљиве садржаје науче обавезама и одговорности у поменутој области. Тако су се ученици упознали са саобраћајним прописима који важе за возаче аутомобила и осталих возила, а посебан нагласак је стављен на возаче бицикла, као и на кретање пешака. Едукација ученика реализована је уз помоћ презентације и уз решавање тестова „Шта знаш о саобраћају“. Ђаци су правили саобраћајне знакове, затим ситуације на раскрсницама и путевима, и крајњи продукт рада презентовали на часу.