Пројекат „Заједно и безбедно кроз детињство“

Данас је у нашој школи одржана радионица у оквиру пројекта „Заједно и безбедно кроз детињство“ који је покренуло Министарство унутрашњих послова у школској 2023/2024. години. Акценат овог пројекта стављен је на то да ученици схвате колико је безбедност важна и како треба имати поверења у нашу полицију. Представник МУП-а одржао је радионицу ученицима петог и седмог разреда. Радионица је била едукативног и забавног карактера, на њој су учествовали сви присутни ученици, постављајући полицајцу питања или одговарајући на њих. На крају радионице одржан је квиз како би се видело шта су ученици запамтили и научили током едукације. Троје најбољих је добило значке са исписаним логом пројекта.

Кроз пројекат „Заједно и безбедно кроз детињство“ ученици основних школа ће током школске године имати различите едукативне радионице које ће заједно спроводити представници МУП-а и сарадници, као и школски тимови за заштиту ученика од дискриминације и насиља.

слике можете видети овде: https://drive.google.com/drive/folders/15LXzOM7EORzMYq-cNZnnGmQ9_bX6nmkd?usp=sharing