Дан здраве хране као Тематски дан у нашој школи

Светски дан здраве хране се од прошле године одржава и у нашој школи. Према Календару јавног здравља овај дан се обележава 16. октобра; ове године тај датум пада у суботу,па је наша школа Дан здраве хране обележила дан раније. Обележавање овог датума замишљено је као Тематски дан, у чијем је спровођењу учествовао велики број учитеља и наставника. Циљ нам је био да ученицима скренемо пажњу на значај здраве и разноврсне исхране. Централно место у холу школе заузео је штанд са здравим оброцима ученика другог разреда, под менторством учитељице Наташе Бајић Миливојевић. Храна је била изложбеног карактера због епидемиолошке ситуације, а посебну захвалност дугујемо родитељима који су се потрудили да припреме здраве оброке. У Тематском дану учествовале су и остале учитељице са својим одељењима (Даринка Мирић, Миланка Лукић), и то кроз паное, поруке о здравој исхрани и фигуре направљене од воћа и поврћа. Наставници су Тематски дан спровели углавном кроз угледне часове и радионице. Тако је наставница математике Марија Марић одржала угледни час кроз занимљиве задатке у којима се спомињу здраве намирнице; наставница биологије Валентина Милутиновић је у петом и шестом разреду одржала угледне часове на тему Боје у исхрани, након чега су петаци направили изложбу у холу школе. Наставница српског језика Бојана Симић Туфегџић је на одељењском часу одржала радионицу Правилно се хранимо – здраво живимо.Слађана Кошанин, наставница српског језика, Тематски дан је обележила кроз грађење речи са тематиком здраве хране, док је Радмила Милентијевић на часу домаћинства са ученицима осмог разреда направила изложбуУ здравом телу здрав дух.

Иако је због сложене епидемиолошке ситуације овогодишњи Дан здраве хране знатно скромнији од претходног, запослени у школи, ученици и њихови родитељи су се веома потрудили да што боље допринесу овом догађају.

Слике можете погледати овде: https://drive.google.com/drive/folders/11_nfwNHjzZbzbzQ3I16zL9skeA_NX-m1?usp=sharing